Части за брояч.

Въпроси и отговори за гайгер-мюлеровия брояч на LVA
milen

Части за брояч.

Postby milen » Mon Dec 02, 2019 10:20 am

Здравейте,

Вече няколко месеца ползвам гайгеров брояч v.2.2 и съм доволен от функционирането му. Предизвиква интерес у всеки, които ми дойде на гости. Чудесно е, че имаме български продукт, който да е достъпен за всеки ентусиаст. За съжаление, наскоро стана беля, брояча ми падна на земята и горния плексигласов капак се счупи. :cry: Явно удара е бил много силен, но привидно освен капака всичко друго си е наред, отчита естествения радиоактивен фон. Знаете ли как мога да разбера дали има някакво увреждане на тръбата? И по-важното, възможно ли е да си купя горен капак, понеже така без капак е прекалено уязвим (и не толкова красив)?

LVA

Re: Части за брояч.

Postby LVA » Mon Dec 02, 2019 11:22 am

Здравейте,

радваме се, че ви харесва нашият уред и че е оцелял след падането. След като продължава да отчита радиация - тръбата най-вероятно е непокътната. Ако няма изкривявания по нея от удара, по-скоро нищо ѝ няма и не е необходима смяна. За счупеният капак - можем да ви изпратим резервен. Кажете в кой град сте и ще измислим нещо.

milen

Postby milen » Mon Dec 02, 2019 2:19 pm

Здравейте,

Чудесно! Външни белези или наранявания по тръбата не се забелязват. Аз съм в София и ако имате офис в града, мога да дойда до адреса.
Благодаря за съдействието!

LVA

Postby LVA » Mon Dec 02, 2019 2:24 pm

Имате лично съобщение с координатите ни. Заповядайте при нас да ви дадем резервния капак, ще струва 4.50лв, надявам се това не е проблем.

milen

Postby milen » Mon Dec 02, 2019 3:01 pm

Благодаря!!! Цената е изгодна.

Return to “Geiger counter”